wtorek, 30 września 2014

tak cicho..

tak mało mnie tu.
i tak cicho na odłamkach się zrobiło.

a ja?
żyję. szczęście przeplatam z smutnymi łzami, tęsknotę otulam słodką wolnością, ciszę czasem zagłuszam krzykiem. błysk w oku chowam na specjalne okazje. i nie czekam. żadne jutro, żadne kiedyś. raczej: niech będzie co ma być.

z kiszeni wyjęłam wspomnienia stare, schowałam do kartonu - niech są. może kiedyś. teraz ogrzewam się w słowach bliskich mi ludzi. i w ich radości. słodkie 'czekamy ciociu!', przemieniam w popołudnia pełne dziecięcego chichotu. małe rączki głaszczące mój policzek. ogromny uśmiech, gdy otwieram drzwi dziecięcego pokoju po drzemce. duża radość zamknięta w małych ciałach.

zdobywam nowe doświadczenia. daję pstryczek w nos każdemu, kto twierdził, że bez znajomości się nie da. rozwijam się i uczę nowych rzeczy. mam na głowie milion rzeczy i mimo wszystko - lubię to. lubię też myśl, że powoli idę do przodu. nic na siłę, wszystko w zgodzie ze sobą. lubię dawać z siebie wszystko i czuć, że ktoś to docenia. lubię wiedzieć, że warto było do skutku powalczyć o siebie.

podejmuję nowe wyzwania. po potężnych bojach z egzaminem licencjackim próbuję zdobyć kolejny stopień. w czymś zupełnie innym. czym byłoby życie bez podejmowania ryzyka? milion możliwości. grzechem byłoby z nich nie korzystać.

i szanse. jedna przeszła koło nosa tylko po to, bym przypomniała sobie, że wszystko jest po coś. miało być inaczej - inaczej sobie to wyobrażałam, inaczej oczekiwałam. ale nie wierzę w przypadki. to byłoby zbyt proste. dlatego wiem, że tak miało być.

zostawiam za sobą stukot wysokich obcasów. bordowy lakier na paznokciach podkreśla jesienny klimat. szalik coraz cieplej otula szyję. nakładam malinowy balsam na usta i uśmiecham się.

ze spokojem szepczę wam do ucha: jest w porządku.

10 komentarzy:

 1. Cieszę się, że się odezwałaś i że wszystko dobrze u Ciebie :) uśmiechaj się i spełniaj własne marzenia :*:* trzymaj się Gwiazdko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Żyjesz :D
  Kurczeee ale Ci się poszczęściło :) zdobywasz doświadczenia bez znajomości :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że udało Ci się znaleźć zajęcie, dzięki któremu uczysz się czegoś nowego, zdobywasz doświadczenie, a na dodatek jesteś z tego zadowolona. To z pewnością początek czegoś wspaniałego i wyjdzie z tego niejedno dobro :)
  Zgodzę się z tym, że nie ma przypadków, a wszystko jest po coś. Wydaje mi się, że różne życiowe zakręty mają nas czegoś nauczyć, pokazać, co było nie tak i posłużyć do tego, aby w przyszłości nie popełniać podobnych błędów. Również mogą wskazać nam drogę, której wcześniej nie rozważaliśmy, a która może okazać dobrym wyborem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak człowiek postępuje w zgodzie ze sobą, to zawsze mu dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wróciła Gwiazdka, którą pamiętam... :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspomnienia są dobre, ale czasem nie warto do nich wracać.

  OdpowiedzUsuń

statystycznie.

zapisane.