wtorek, 13 września 2016

something new.

'I nigdy, ale to nigdy nie wolno Ci rezygnować z własnego, psychicznego komfortu dla czyjejś wygody. To, że ludzie mają względem Ciebie jakieś dziwne oczekiwania, to ich problem, nie Twój. Nie odpowiadasz za to, co sobie ubzdurali, nie jesteś też produktem z fabryki, żeby wyjść idealnie odlana jak z formy. Jasne, że się można poświęcać. Zagryźć zęby i spełniać te oczekiwania. Tylko stąd się bierze złość, gniew, frustracja. Później nienawiść, depresja, nerwica. I dopiero wtedy zaczyna się problem – kiedy względnego spokoju nie jesteś w stanie osiągnąć inaczej, niż dzięki cukierkom, które farmaceutka wydaje Ci na receptę.
Dlatego nie bój się mówić tego, co myślisz. Zwłaszcza odmawiać i protestować. Żadna z Was nie jest Matką Teresą, aby nieść przez życie dobro i pokój. To TOBIE ma być w życiu dobrze, bo masz to życie jedno i ani się obejrzysz, jak już będzie po wszystkim. Jakkolwiek banalnie by to nie brzmiało, drugiego dzisiaj nie będzie. Możesz więc pozwolić, aby ktoś Ci je znowu spierdolił, albo wziąć się w garść i powiedzieć: sorry, stary, ale nigdy więcej.'

Joanna Pachla jest dla mnie blogerką niezawodną - ilekroć w mojej głowie pojawia się jakaś wojna, jakaś decyzja do podjęcia, jakiś mocny wybór czy strach, który przysłania wszystko co ważne, to wiem, że wchodzą na jej bloga znajdę jakąś wskazówkę, Między setkami słów, pośród mnóstwa wpisów.
I kiedy ostatnio marudziłam mojemu P. po raz tysięczny, że to w jakim jestem miejscu, to jak bardzo mi się nie podoba, a w końcu jak bardzo czuję się niedoceniona, znalazłam powyższy wpis. Przeczytałam raz. Drugi. Ósmy. Piętnasty. I w końcu - eureka! Czemu mam tylko narzekać, może należy wziąć sprawy w swoje ręce? Czy na pewno powinnam się martwić tym, co sobie pomyślą? Albo jak to odbiorą? Przecież w tym całym morzu, zwanym życiem, to - powtarzając za Magdą Danaj - tylko ja sobie sama sterem, żeglarzem i wkrętem!
TO TOBIE MA BYĆ W ŻYCIU DOBRZE! I z tą myślą podjęłam pewne decyzje. Oczywiście, że z dawką strachu, ale tylko głupcy go nie czują. Największą wartością dodaną jest to, że przekonałam się jak wielkie wsparcie mam w moim facecie i przyjaciółkach - bo to oni dopingowali i mówili, że dam radę. Że nie ma się czego bać.
Nie bójcie się więc wychodzenia 'poza strefę komfortu' - co może i brzmi nieco śmiesznie, ale dla mnie stało się małym mottem. Nie bój się przekraczania własnych granic spokoju, bo gdzieś za rogiem może się czaić dobro, szczęście lub w najgorszym razie dobre doświadczenie.
Złożyłam wypowiedzenie, a niecały tydzień później rozpoczęłam nową pracę. Z lepszym stanowiskiem, z lepszym miejscem pracy i z lepszym wynagrodzeniem. Czy się to uda? Przekonamy się :) 
Póki co za tydzień lecę do cudownej Bułgarii odpoczywać z mężczyzną mojego życia. Milionem uśmiechów podziękuję mu za wspaniałe kilkanaście miesięcy, które przeżywam u jego boku i oboje będziemy łapać nasze 'little happiness' :)
Trzymajcie się!

9 komentarzy:

 1. Te banały są aż nazbyt oczywiste, że za często ujmujemy im ważności. Życie przemija w ułamku sekundy. Rok jest chwilą, młodość nabiera zmarszczek a miłość zakłada ciepłe kapcie i wpada w zadumę na bujanym fotelu...
  Strach będzie zawsze i u każdego ale tylko Ty jedna możesz nauczyć się go eliminować, tam gdzie to konieczne. Zmiany są trudne, często długofalowe - ale MOŻLIWE! I życzę Ci ich jak najwięcej - abyś zdążyła przeżyć swoje życie, tak jak tego pragniesz!
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też kiedyś myślałam, że nigdy nie zwolnię się z pracy ale jak znalazłam lepszą propozycję to się nie zastanawiałam dwa razy :)
  Przywieź mi dobre wino ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. super że Ci się tak udało przezwyciężyć własny strach i teraz sięgasz po więcej:D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja niestety wciąż bezskutecznie na tym pracuję. Niby wiem, że w moim życiu sama sobie wyznaczam ścieżki i nimi idę, ale jakoś... z jednej strony nie potrafię tego wcielić w życie, z drugiej nie wiem nawet co w życiu bym chciała osiągnąć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Trzymam zatem kciuki za Ciebie. Myślę, że masz rację - trzeba czasem zaryzykować, zrezygnować z komfortu i rzucić sobie jakieś wyzwanie. Tak trzymaj!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale to jest motywujące! :D Trzymam kciuki żeby było coraz lepiej i życzę miłego wyjazdu. :*

  OdpowiedzUsuń
 7. Głębokie słowa ! trzeba robić swoje i nie poddawać się

  OdpowiedzUsuń
 8. Głębokie słowa ! trzeba robić swoje i nie poddawać się

  OdpowiedzUsuń
 9. Piątka! "Szanuj siebie na tyle, by odejść od wszystkiego co Ci nie służy co Cie nie rozwija i co nie daje Ci szczęścia". To nigdy nie są łatwe decyzje, ale zawsze są warte podjęcia. Nawet jeśli nie wyjdzie, to zawsze jesteśmy o ten krok do przodu, zawsze się czegoś nauczymy. Super! :)

  OdpowiedzUsuń

statystycznie.

zapisane.