wtorek, 9 grudnia 2014

bo facet ma być facetem.

Czy kobieta może podrywać mężczyznę? Ale czy to jest dobrze?
Myślę, że nie jest dobrze. Ponieważ to mężczyzna musi zdobywać, nie może być zdobyty. Jeżeli dziewczyna go zdobędzie, to on jest mięczak. Jeżeli mężczyzna zaczyna zdobywać kobietę, to pokazuje swoją przedsiębiorczość i siłę. On mężczyzna, będzie się opiekował tą kobietą przez całe życie i musi się wykazać już na początku. (...) rolą mężczyzny jest zdobywać kobietę. Nie siłą, nie gwałtem, tylko przekazaniem miłości, opiekuńczości, tak żeby czuła się z nim bezpieczna. I takie są właściwe role.
 o. Joachim Badeni Dor 
 
bo ja już mam dość tego, że zawsze to ja muszę walczyć.  

że to ja staram się za dwoje.  
że mi zależy. że potrzebuję, marzę, buduję.     

mam dość facetów, którym ja muszę organizować czas, którym ja muszę cokolwiek proponować, którzy pytają, czy się umówimy po czym pytają 'gdzie?', którzy pytają 'co będziemy robić następnym razem', którzy nie potrafią mnie niczym zaskoczyć, zaczarować, zachęcić. którzy chcą się spotkać, ale nie wiedzą gdzie, którzy lubią rozmawiać ale nie wiedzą o czym, którzy chcą, ale nie wiedzą czego.

co z tymi facetami?

cytując panią Bohosiewicz:  Przyjaciółki są od plotkowania, przyjaciele od zabierania mnie na piwo, mama od wciągania mi koszulek w spodnie, a facet ma być facetem!

9 komentarzy:

 1. jakie to prawidziwe i ja sie i jak sie z Toba zgadzam!
  no niestety dzis faceci nie potrafia nic ciekawego zaproponowac jakos sie pokazac wykazac a szkoda bo juz na tym by wiele zyskali... ech gdzie ta kreatywnosc i dazenie do celu...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ech, mało teraz prawdziwych facetów...

  OdpowiedzUsuń
 3. faceta ciężko ogarnąć :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiesz, wydaje mi się, że każda z kobiet ma inną definicję faceta.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja już przestałam się starać, jeśli to działa tylko w jedną stronę. Chce się spotkać, ale nie wie jak, nie wie gdzie? To niech da znać jak się dowie. Jak człowiekowi zależy to może iść na spacer wokół bloku, byle razem. O to chyba chodzi, mam rację?

  OdpowiedzUsuń
 6. A no niestety, coś się w ostatnim czasie zmieniło w tym właśnie poglądzie i dziś najmądrzej podchodzić do tego w taki sposób, że to obie strony muszą się starać...

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak dla mnie pojmowanie kobiecości i męskości w tych kwestiach jest dość labilne akurat...są po prostu różni ludzie:)

  OdpowiedzUsuń
 8. ty wiesz, co ja na ten temat myślę. generalnie to się zgadzam z Alien.

  OdpowiedzUsuń

statystycznie.

zapisane.