niedziela, 4 stycznia 2015

pożegnania.

robiła najlepszą zupę pomidorową na świecie. i piekła najpyszniejsze naleśniki. lubiła świat - naturę, przyrodę, zwierzęta. przychyliłaby mi nieba, gdyby mogła. wiedziała, czym jest piękno. i była elegancka. robiła rzeczy, które wypadało robić, jednocześnie mają swoje zdanie i nie dając się naciskom otoczenia. była silna i wytrzymała, życie jej nie oszczędzało, ale miała cudowny uśmiech. i była uparta, niesamowicie. jak sobie coś postanowiła to nie było dyskusji. mówiła to co myśli i nie przejmowała się tym co ludzie sobie o tym pomyślą. każde urodziny będą kojarzyły mi się zawsze z jej tortami, a każe lato z truskawkowym ciastem. kochała gotować i była w tym doskonała. wierzyła we mnie jak nikt inny na świecie, a każdy sukces cieszył ją tak, jakbym zdobywała Mount Everest. dzięki niej zdałam prawo jazdy. do dziś widzę radość w jej oczach, kiedy mogłam pokazać jej mój dyplom ukończenia studiów.

moja babcia była najwspanialszą babcią na świecie. i teraz trudno mi się pogodzić z tym, że już jej nie ma. że nie wypijemy razem kawy na balkonie, że nie przeczytam jej najświeższych plotek z kolorowych gazet i nie zjemy latem czekoladowych lodów. już brakuje mi jej uśmiechu, wsparcia i zachwytów rzeczami prostymi.

nauczyła mnie radości z chwili, doceniania rzeczy prostych - takich jak słoneczny dzień, a także bycia w danym momencie i szczęścia z obecności. nikt na mnie nigdy nie czekał tak jak Ona. i nikogo nie cieszyła tak bardzo moja obecność.

i nawet kiedy nie miała już siły żeby walczyć,
czekała, żeby się ze mną pożegnać.

śmierć zawsze przychodzi niespodziewanie.
i wiecie co? są ludzie niezastąpieni.
moja babcia była niezastąpiona.

11 komentarzy:

 1. Moja babcia zmarła mi na rękach.

  OdpowiedzUsuń
 2. wspolczuje :(
  babcia to osoba nie do zastapienia :(
  przytulam ;*

  OdpowiedzUsuń
 3. tak mi przykro Gwiazdko :* wiem, co teraz czujesz, moja ciocia - ta ukochana i ulubiona odeszła tydzień temu :( ja niestety już nie mam żadnej babci ale wiem, że one są wyjątkowe ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. To i ja Ciebie mocno przytulam do serducha Skarbie :*

  OdpowiedzUsuń
 5. ze śmiercią trudno się pogodzic, zwłaszcza bliskiej osoby, niby taka kolej rzeczy, ale to zawsze boli. tulę mocno, Kochana :* trzymaj się jakoś :*

  OdpowiedzUsuń
 6. Bo babcie są wyjątkowe i ich po prostu nie da się zastąpić. Przytulam mocno :*

  OdpowiedzUsuń
 7. Wyrazy współczucia. Przez chwilę miałam wrażenie, jakbyś pisała o mojej babci.

  OdpowiedzUsuń

statystycznie.

zapisane.